Instytut Ronalda Reagana
Dajcie stolicy Trasę Reagana

Warszawski KoLiber apeluje do kandydatów: dajcie stolicy Trasę Reagana

dodano 12.10.2006

Oddział Warszawski Stowarzyszenia KoLiber wystąpił z oficjalnym apelem do kandydatów na prezydenta Warszawy o nazwanie Trasy Siekierkowskiej po wawerskiej stronie imieniem Ronalda Reagana.

W czerwcu przedstawiciele Stowarzyszenia KoLiber złożyli wniosek o nadanie nazwy „Ronalda Reagana” Trasie Siekierkowskiej po wawerskiej stronie, który niestety nie spełnia wymogu wynikającego z uchwały Rady Warszawy. Musi bowiem upłynąć 5 lat od daty śmierci osoby upamiętnianej, by można nazwać ulicę jej nazwiskiem. Tymczasem Reagan zmarł w czerwcu 2004 roku, a więc zaledwie 2 lata temu.

Skrócenie tego okresu jest możliwe tylko za sprawą specjalnego wniosku Prezydenta m. st. Warszawy. Wynika to ze zmiany uchwały Rady Warszawy nr. XLIX/1336/2005.

Stowarzyszenie KoLiber zwróciło się w związku z tym z oficjalnym zapytaniem i prośbą do trzech głównych kandydatów na prezydenta stolicy: Hanny Gronkiewicz-Waltz, Kazimierza Marcinkiewicza i Marka Borowskiego. Chcemy, by odpowiedzieli na nasz apel i zadeklarowali, czy są gotowi po wygranych wyborach skrócić procedurę nazywania trasy imieniem prezydenta USA.

Uważamy, że Ronald Reagan, prawdziwy mąż stanu wielokrotnie wyrażający się z szacunkiem o naszej ojczyźnie i Polakach, jest postacią godną upamiętnienia, gdyż to dzięki jego polityce zwanej „wyścigiem zbrojeń” i bezkompromisowemu podejściu do komunizmu, dzięki jego pomocy udzielanej „Solidarności” i Radiu Wolna Europa Polska wyswobodziła się spod jarzma ZSRR.

Mamy nadzieję, iż kandydaci przychylnym okiem spojrzą na naszą inicjatywę i Warszawa wreszcie upamiętni wielkiego przyjaciela Polski, Ronalda Reagana.

Stowarzyszenie KoLiber to kilkuset młodych, aktywnych ludzi z całej Polski. Organizacja skupia się na propagowaniu wolnego rynku, konserwatywnych wartości, ochrony własności, wolności gospodarczej i rządów prawa. Do KoLibra należy wiele znanych osobistości m.in. senator Marek Rocki. Członkami honorowymi Kolibra są Jeremi Mordasewicz, Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Roman Kluska, Jan Pospieszalski i prof. Jan Winiecki.

Piotr Rosik
rzecznik prasowy Stowarzyszenia KoLiber

Źródło: www.koliber.org