Instytut Ronalda Reagana
"Jeden z nas" - poprzyj natychmiast!
dodano: 28.01.2013

“Jeden z Nas” to największa akcja pro-life na naszym kontynencie. Jest jedną z pierwszych zarejestrowanych Europejskich Inicjatyw Obywatelskich, przewidzianych w traktacie lizbońskim. Celem akcji jest zablokowanie finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Jak wynika z raportu European Dignity Watch UE w 97 proc. finansuje aborcje w Afryce. Oznacza to, że z naszych podatków płacimy za zabójstwo 170 tys. nienarodzonych dzieci na tamtym kontynencie.

“Jeden z nas” wykorzystuje legalną drogę prawną obowiązującą w krajach UE. Powołuje się na wyrok Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu w sprawie Brüstle kontra Greenpeace z 2011 r. TS orzekł wtedy, że życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia. Embrion ludzki wymaga szacunku i ma swoją godność. To wyklucza “możliwość opatentowania jakiejkolwiek procedury, która zakłada jego niszczenie lub tego wymaga”. Inicjatywa “Jeden z Nas” ma za zadanie zapewnić spójność prawa europejskiego w sprawach dotyczących życia.

Dalsze losy inicjatywy zależą od zebrania popracia 1 miliona obywateli, z co najmniej 7 państw UE. Zachęcamy do poparcia!

Witryna inicjatywy: Jeden z Nas

O inicjatywie więcej w “Gościu Niedzielnym”: Mobilizacja za życiem

Poparcia udziela się elektronicznie: Poprzyj